معرفی کتاب توسعه سازمان های نوآور

توسعه سازمان های نوآور

کتاب توسعه سازمان های نوآور/ نقشه راهی برای افزایش نوآوری در سازمان‌ ها

در کتاب توسعه سازمان های نوآور سعی شده است به جای ارائه ابزارها و تکنیک‌ های اختصاصی در مورد نوآوری به فرهنگ و چهارچوب نوآوری و تبدیل فضای سازمان به یک فضای حمایتی برای رشد خلاقیت‌ ها پرداخته شود تا فارغ از نوع کسب و کار، امکان پیاده سازی این عنصر کلیدی موفقیت برای مخاطب فراهم آید.

توسعه سازمان های نوآور

این کتاب در هفت فصل ارائه شده که عبارتند از:

  • فصل اول درک نوآوری

مطالعه موردی کوتاه تلفن‌ های همراه؛ فراتر از خلاقیت؛ مدیریت تغییر و پذیرش آن؛ بسیار فراتر از توسعه محصول جدید و در نهایت تغییر تا چه اندازه بزرگ است پرداخته است.

  • فصل دوم نوآوری به جای نگرانی

مطالعه موردی کوتاه از چالش‌ های خودروهای الکتریکی؛ روندهای جهانی؛ روندهای مربوط به صنعت و در نهایت ایجاد قابلیت‌ های مناسب پرداخته است.

  • فصل سوم استراتژی، چگونه و چقدر نوآوری کنیم؟

مطالعه موردی کوتاه از نوآوری‌ های استراتژیک در صنعت خطوط هوایی؛ نحوه توسعه استراتژی‌ های نوآورانه در سطح بنگاه؛ نحوه توسعه استراتژی‌ های نوآورانه در سطح کسب و کار و در نهایت استراتژی تا چه حد باید نوآورانه باشد، پرداخته است.

  • فصل چهارم تقویت منابع کارآفرینانه به مواردی

مطالعه موردی کوتاه از ارتقاء کارآفرینی در شرکت با مسئولیت محدود پلاستیکس؛ کارکنان نوآوری و تقویت کارآفرینان بنگاه؛ تیم‌ های نوآور و ایجاد مجموعه‌ های برند؛ سازمان‌ های نوآور و فرهنگ، ساختارها و پیامدها و در نهایت زیست بوم‌ های نوآور و شبکه‌ های نوآوری پرداخته است.

  • فصل پنجم منابع پیدا کردن قطعات طلا

مطالعه موردی کوتاه از شناسایی فرصت‌ ها در متریالز اینترنشنال؛ منابع نوآوری؛ برداشت از بنگاه (منابع داخلی) و در نهایت برداشت از محیط (منابع خارجی) پرداخته است.

  • فصل ششم ارزیابی نوآوری‌ ها

مطالعه موردی از تأمین مالی برای جنتیک تولز؛ هنر برنامه‌ ریزی و کسب و کار؛ فرصت و دلیل وجودی آن و موضوع آن، منابع چه کسی و چه مقدار و در نهایت یکپارچه سازی عدم اطمینان‌ ها پرداخته است.

  • فصل هفتم مدیریت شاهراه نوآوری

مطالعه موردی کوتاه از مسیر در حال تغییر؛ چرا این مسئله فراتر از مدیریت پروژه است و در نهایت مدیریت تطبیق‌ گرا و مراحل، پورتفولیو ها و دروازه‌ ها پرداخته است.

نویسنده: بنویت گایلی

مترجمان: مریم حاجی آقایی، وحید پیری

انتشارات: البرز فرادانش

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *