کتاب قدرت نوآوری اجتماعی

قدرت نوآوری اجتماعی

کتاب قدرت نوآوری اجتماعی:

کارآفرینان مدنی چگونه شبکه‌های درون اجتماع را برای دست‌یابی به منفعت بر می انگیزانند!

مقدمه مترجمین:

نوآوری اجتماعی اشاره به ایده‌ های جدیدی دارد که برای رسیدن به هدف‌های اجتماعی بکار می‌آیند. به عبارتی نوآوری اجتماعی عبارتست از: فعالیت‌های نوآورانه و خدماتی که انگیزه‌شان برآورده کردن یک نیاز اجتماعی است و مدام از خلال سازمان‌ هایی که هدف اولیه‌شان اجتماعی است، در حال اشاعه و بسط هستند. به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت که نوآوری اجتماعی در راستای منفعت جمعی است. نوآوری اجتماعی راهی است برای حل مشکلات اجتماعی از طریق: ۱- به‌وجود آوردن امکانات جدیدی که موجبات پیشرفت و راحتی افراد در زندگی فردی و اجتماعی را فراهم کند. ۲- به‌وجود آوردن موقعیت‌های شغلی جدید از طریق مهارت و شیوه‌های جدید کار که به پیشرفت و بهتر شدن موقعیت اجتماعی افراد در مشاغل کمک می‌کند.

برای خرید کتاب از فروشگاه کلیک کنید

کتاب قدرت نوآوری اجتماعی ابتکار مرکز اش (Ash) در زمینه‌ی نوآوری در دانشکده ی کندی هاروارد است. استفان گلداسمیت یک چارچوب جهت هدایت و راهنمایی دولت، عملگران بخش غیرانتفاعی و خصوصی فراهم می‌کند و همچنین آنان را تشویق به تجدید نظر درباره چگونگی حل سخت‌ترین مشکلات عمومی در جوامع امروزی می‌کند.
بر اساس تجربه ی نویسنده، تحقیقات گسترده، و مصاحبه با بیش از ۱۰۰ تن از رهبران ارشد از بخش‌های دولتی، خصوصی و غیرانتفاعی از سراسر بخش‌های کشور، کتاب قدرت نوآوری اجتماعی سرشار از مطالعات موردی الهام بخش و گویا و استراتژی‌های مفید برای ارائه ی خدمات اجتماعی است.

قدرت نوآوری اجتماعی

کتاب حاضر ابزار مناسبی برای کارآفرینان مدنی در جهت ایجاد جوامع سالم و ترویج راه‌حل‌های نوآورانه برای مشکلات عمومی و اجتماعی است. قدرت نوآوری اجتماعی به مقامات دولتی، کارآفرینان اجتماعی، خیرین، و شهروندان کمک می‌کند تا بینش اجتماعی خود را در مواجهه با مسائل تغییر دهند. گلداسمیت نشان می‌دهد چگونه می‌توان به‌طور موثر برای مقابله با مسائل پیش‌روی کشور و جهان، به کاوش راه‌ های جدید برای همکاری در سراسر بخش‌ها پرداخت و نقاط قوت را بهبود بخشید.

برای نوآوران اجتماعی که می‌خواهند تاثیری قدرتمند در جامعه بگذارند، توصیه می‌شود که کتاب قدرت نوآوری اجتماعی را مطالعه کنند. استفان گلداسمیت ابزاری ضروری برای کمک به کارآفرینان مدنی برای عملی ساختن ایده‌های خود و تولید بهترین نتایج ممکن فراهم می‌ کند.

نوآوران اجتماعی بر این باورند که در دنیای کنونی برای پیشرفت در زمینه‌های کلیدی و حیاتی نظیر آموزش و پرورش و اقتصاد، به ابزارهای متفاوت و جدیدی نیاز است که در این کتاب به چندین مورد از این ابزارها اشاره شده است. پیشرفت‌های واقعی مستلزم آن است که بشردوستان و شهروندان اقدامات جسورانه‌ای در جامعه انجام دهند.

فقر منابع بویژه منابع فارسی در این حوزه به لحاظ نوپا بودن آن، یکی از چالش‌های جدی‌ای است که علاقمندان این حوزه (اعم از دانشجویان و دانش‌پژوهان و یا متقاضیان استفاده از این دانش)، با آن دست به گریبان هستند. کتابی که پیش رو دارید، یکی از همین منابع معتبری است که بدلیل ویژگی‌های منحصر بفرد آن، می‌تواند بخشی از نیاز به این دانش کاربردی را در زمینه ی پیاده سازی نوآوری اجتماعی در جامعه پوشش دهد. از این رو، تصمیم بر ترجمه این کتاب گرفته شد تا از این طریق نیاز مذکور را بتوان پاسخی درخور داد. در واقع، یک بسته ی آموزشی-پژوهشی و در عین حال کاربردی است که هم برای مدیران و هم برای تحلیل‌گران حوزه‌ی نوآوری بسیار راهگشا خواهد بود.

برای خرید کتاب از فروشگاه کلیک کنید

معرفی نویسنده:

“استفان گلداسمیت” استاد کرسی “دنیل پاول ” و مدیر برنامه ی نوآوری در دولت آمریکا در دانشکده ی امور دولتی کندی در دانشگاه هاروارد می باشد. گلداسمیت، که خود یک کارآفرین است، دارای جایگاه بی همتایی است که توانسته با مسائل به‌عنوان رهبری ملی، فرای بخش های مختلف مانند بخش دولتی، شرکت های انتفاعی و سازمان های بزرگ غیرانتفاعی و بشردوستانه، مواجهه داشته باشد.
در میان دیگر تالیفات استفان گلداسمیت، می توان به کتاب “شهر قرن بیست ویکم: رستاخیز شهرنشینی در آمریکا ” و کتابی که برنده ی جایزه نیز گشته است، “حاکمیت از طریق شبکه: شکل جدیدی از بخش دولتی ” اشاره کرد، که هر دو کتاب تایید، تصدیق و جوایز بین‌المللی بسیاری دریافت کرده‌اند.

 نویسنده: استفان گلد اسمیت (Stephen Goldsmith) به همراه جیجی گرجس و تیم گلین برک

 مترجمان: علی اصغر سعد آبادی، حسین افتخاری

 انتشارات: دانشگاه امام صادق علیه السلام

فهرست مطالب

مقدمه مترجمین
سپاسگزاری
درباره‌ی نویسنده
پیشگفتار
مقدمه

بخش اول) تسریع‌بخشی به تغییر اجتماعی

فصل ۱) جرقه ی پیشرفت مدنی

کارآفرینی، نوآوری و تغییر
ایده‌های بسیار، پیشرفت‌های کم
کارآفرینی مدنی به منزله‌ی یک راه‌حل
جرقه‌ی پیشرفت مدنی
احکام و هشدارهای لازم در جهت مداخله‌ی دولت
نتیجه‌گیری

فصل ۲) نوآوری به‌منزله‌ی عامل تسریع‌کننده

کشف عنصر گم شده
انتخاب تسریع‌کننده‌ی مناسب
تجمیع همه‌ی موارد در یک‌جا: بنیاد نهمیاه
نتیجه‌گیری

بخش دوم) بازارساز به‌منزله‌ی کارآفرین مدنی

فصل ۳) باز گذاشتن دسترسی به نوآوری اجتماعی

در هم شکستن موانع حمایت از تولید داخلی
آزاد کردن فضای نوآوری
ایجاد فرصت برابر برای همه
دعوت از استثنایی‌ها
تحمیل تغییر فرهنگی
گردآوری همه چیز: انحصارطلب روشنفکر
نتیجه‌گیری‌ها

فصل ۴) مبادله‌ی فعالیت‌های خیرخواهانه با نتایج قابل اندازه‌گیری

محدودیت‌های فعلی در سرمایه‌گذاری
چه ارزش‌های عمومی‌ای را می‌خریم؟
آیا فعالیت‌هایی که بودجه‌ی آن‌ها تامین شده است هم‌چنان مرتبط‌ترین فعالیت‌ها هستند؟
جامعه، خواهان چه تغییری است و چه دارایی‌هایی را می‌تواند متحد کند؟
آیا ما بودجه‌ی یک پروژه یا یک تغییر پایدار در سیستم را تامین می‌کنیم؟
چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کنیم؟
جمع‌بندی: لیندا گیبز
نتیجه‌گیری

بخش سوم) تامین‌کننده‌ی خدمت به منزله‌ی کارآفرین مدنی

فصل ۵) برانگیختن و اعتماد به شهروندان

توازن متخصصان با عموم
ساخت یک اجتماع
بهره‌بردن از رسانه‌های اجتماعی برای تغییر
قدرت انتخاب برای مشتری
درمان شکاف انتظارات
ترکیب همه با هم: طرح استقلال خانواده
نتیجه‌گیری

فصل ۶) تبدیل ریسک به پاداش

دیدن فرصت‌ها در جایی‌که سایرین بدهی را می‌بینند
پذیرفتن ریسک اولیه
محاسبه‌ی کامل عایدی پلکانی سرمایه‌گذاری
پاداش و ریسک سیاسی
تجمیع همه موارد در یک‌جا: مؤسسه‌ی رپروند میلواکی
نتیجه‌گیری

فصل ۷) جامعه‌ی پرثمر

شهر پرثمر (و شهردار کارآفرین)
کارآفرینان مدنی و اصلاح مدرسه
راه‌حل‌های کارآفرینی اجتماع
در موقعیت کارآفرین ماندن: خودداری از موفقیت
آینده
منابع

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

10 نظر

 1. بهروز محمدی

  سلام. بعضی از کتابهایی که میخونیم، تا ابد تو ذهنمون میدرخشن. کتاب فوق العاده بود. پر از ایده های ناب برای شروع کسب و کار. یکی از ایده ها رو شروع کردم به عملیاتی کردن. امیدوارم موفق بشم و نتایجشو همینجا به اشتراک بذارم.

  پاسخ
 2. لیلا

  سلام. تز من در زمینه نوآوری اجتماعی است. بهترین کتاب نوآوری اجتماعی بود که تاحالا مطالعه کرده بودم. این کتاب چندمین کتابی است که اقای سعدآبادی تو این حوزه ترجمه کردند. امیدوارم باتوجه به فعالبت های چند ساله ایشان در مرکز نوآوری اجتماعی سلام،بزودی شاهد کتاب تالیفی از ایشان با کیس های ایرانی باشیم.

  پاسخ
 3. سروش احمدیان

  سلام
  یک هفتست به انتشارات دانشگاه امام صادق زنگ میزنم اما چاپ این کتاب تمام شده و چاپ جدید هنوز وارد بازار نشده. باتوجه به اینکه این کتاب به عنوان یکی از منابع اصلی درس علم و جامعه معرفی شده میخواستم خواهش کنم که اگر کتاب در فروشگاه شما موجود است نسبت به خرید ان اقدام کنم. ممنون از شما

  پاسخ
  1. admin

   با سلام؛
   با آقای سعدآبادی ارتباط برقرار میکنیم و طریقه خرید رو به اطلاعتون می رسونیم.
   تا چند روز آینده این پست را دوباره بررسی کنید.
   ممنون

   پاسخ
  2. admin

   با سلام مجدد؛
   طبق تماس با آقای سعدآبادی نویسنده محترم کتاب، شما می تونید کتاب را از این فروشگاه تهیه کنید:
   ۱- https://goo.gl/YkvCa3
   ۲- https://goo.gl/oG0XcZ
   ۳- نمایشگاه دایمی کتب علوم اسلامی انسانی. زیر پل مدیریت. جنب دانشگاه امام صادق علیه السلام
   ۴- اگر با انتشارات دانشگاه تماس بگیرید، نمایندگی های فروش خودشان را معرفی میکنند. این نمایندگی ها در سراسر تهران و سایر استانها اقدام به فروش تمام کتب دانشگاه از جمله این کتاب میکنند.

   ضمنا احتمالا به زودی کتاب های آقای سعدآبادی در فروشگاه سایت Shiftit هم قرار میگیره.

   پاسخ
 4. s.khani61

  باتوجه به جدید بودن حوزه نوآوری اجتماعی در کشور، کتاب هایی که در این حوزه چاپ شده اند بسیار کم هستند. کل انقلاب را برای خرید این کتاب و دو تا کتاب دیگر در این حوزه یعنی نوآوری اجتماعی در صنعت و جنبه فرهنگی نوآوری زیرورو کردم. واقعا هیچکدام از کتاب ها را پیدا نکردم. انتشارات دانشگاه امام صادق هم اصلا سایت درست و حسابی برای سفارش ندارد. هرسه کتاب چاپ شده هم برای این انتشارات دانشگاهیست. سوال من این است که خواننده انقدر ارزش ندارد که دانشگاه امام صادق شبکه توزیع کتابش را متناسب با نیاز خوانندگانش گسترش دهد. ایا کتاب های چاپ شده این دانشگاه فقط باید در محل انتشارات این دانشگاه در شهرک غرب توزیع شود. واقعا جای تاسف دارد با این همه تقاضا و پیگیری، هنوز موضوع خرید این کتاب ها حل نشده است. تمام سایت ها هم از این کتاب تعریف و تمجید کرده اند اما هیچیک کتاب را موجود ندارند. تلفنی با دو تا از این سایتها تماس گرفتم. طبق اعلام این بزرگواران، انتشارات دانشگاه امام صادق همکاری لازم را ندارد و برای همین کتاب را ندارند. فقط تاسف همین

  پاسخ
  1. admin

   با سلام و احترام؛
   در صورتی که نویسنده کتاب آقای سعدآبادی کتاب رو موجود داشته باشن، به زودی این کتاب رو برای فروش در سایت می ذاریم.
   با تشکر

   پاسخ
  2. ب.

   به فروشگاههای نشر کتاب مهربان، دانش نگار، حدیث، خانه نو، فوژان و … مراجعه فرمایید، درصد بالایی از موجودی این کتاب را این چند فروشگاه در انقلاب خریداری کرده و عرضه میکنند؛
   کل انقلاب یعنی این فروشگاهها هم جزو اونها باشد، پس کل انقلاب رو نگشتید.
   عزیز جان، بنده خودم چند کتاب بسیار معروفتر ازینها را از انتشارات دانشگاه بزرگ و قدرتمندی مثل دانشگاه تهران و نیز سازمانی مثل سمت میخواستم و هیچوقت پیدا نکردم تازه دانشگاه تهران و خود سمت، چند فروشگاه در مرکز عرضه کتب دانشگاهی و در خود انقلاب دارد. لزوماً مشکل پخش نیست چراکه کتاب به پخشیهای بزرگی داده شده و میشود. مشکل تقاضای فروشگاههای خرده فروش انقلاب و جبهه گیری فروشگاههای کتاب و عمده خریداران خرده کتاب، در تأمین نیازهای علمی خود از منشورات دانشگاه امام صادق هم هست.
   موارد دیگری هم به این توضیحات لازمه که اضافه شه ولی متأسفانه جاش در یک جلسه حضوریه نه در کامنت و فضای مجازی. شما بعنوان مشتری، هم حق انتقاد دارید و هم محقید که مطالبه گر باشید و من متأسفم که چنین مشکلاتی وجود داره که به جامعه اندک کتابخون مملکت هم فشار گاه بیحاصل و گاه مخرب میاره. اما متأسفانه همه مطلب اونچیزی نیست که در ظاهر و طی اظهار نظر دوستان فروشنده، بهرنحوی، بنظر و بگوش میرسه.

   پاسخ
 5. ساداتی

  اقای گلداسمیت پرچمدار حوزه نوآوری اجتماع آمریکا هستند و واقعا این کتاب عالیست. نکته دیگه ای که درباره کتاب جالب هستش اینه که تقریبا بیش از متن اصلی، این کتاب اضافه مترجم داره که خیلی به فهم عمیق مطالب کمک میکنه. تو اضافه مترجم ها کیس های ایرانی نوآوری اجتماعی هم مطرح شده. در کل کتاب جالبیه اما کیفیت چاپ زیاد مناسب نیست به نظره منم. فونت هم بسیار ریز است.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *