بزرگ ترین ایستگاه قطار جهان در چین

بزرگ ترین ایستگاه قطار

ساخت بزرگ ترین ایستگاه قطار جهان

دولت چین از طرح جدیدی پرده برداشته است که بر اساس آن بزرگ ترین و کم ارتفاع ترین ایستگاه قطار جهان در پای دیوار بزرگ چین احداث می شود. این بخشی از برنامه آماده‌سازی چین برای میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی سال ۲۰۲۲ است. 

این ایستگاه دقیقا زیر منطقه بادالینگ یعنی پر بازدید ترین بخش دیوار بزرگ چین احداث خواهد شد، منطقه ای که ده‌ها هزار بازدیدکننده در روز را در خود جای می دهد. وجود طبقات مجزا برای مسافران ورودی و خروجی در این ایستگاه آن را به پایانه‌های فرودگاهی شبیه می‌کند. نشریه چاینا دیلی ابعاد این ایستگاه را معادل پنج زمین فوتبال توصیف کرده است. چن بین مدیر ساخت گروه مهندسی راه‌آهن شماره ۵ در مصاحبه با روزنامه گفته است ایستگاه قطار بادالینگ در ارتفاع ۱۰۲ متر از سطح زمین ساخته می‌شود و مساحت بخش زیر زمینی آن به ۳۶ هزار متر مربع بالغ می شود که معادل ۵ زمین فوتبال است. دو پله برقی به ارتفاع عمودی ۶۲ متر در این ایستگاه احداث می شود که بلندترین پله برقی ها در کل سرزمین چین خواهد بود.

بزرگ ترین ایستگاه قطار

این ایستگاه زیرزمینی سه طبقه ای انتظار می رود تا سال ۲۰۱۹ به مرحله بهره‌برداری برسد. این پروژه ریلی نیز بخشی از برنامه آماده‌سازی چین برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ است که در آن حداکثر سرعت قطار به ۳۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. زمان سفر از ایستگاه شمال چین تا مراکز برگزاری المپیک در شهر چونگلیاستان ژانگجیاکو   از ۳  ساعت به تنها ۵۰ دقیقه کاهش یابد. با توجه به آن که قرار است این خط جدید ریلی از کوهستان های زیر دیوار بزرگ چین عبور کند مقامات تصویب کرده اند تا در ساخت آن از فناوری های خاص بهره گرفته شود تا از وارد آمدن هرگونه آسیب به دیوار بزرگ چین پیشگیری شود. کل منطقه دیواربزرگ چین به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. مهندس ارشد گروه ریلی بادالینگ می گوید: ما از پیشرفته ترین تکنولوژی های جهان برای انفجار استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم به دیوار بزرگ چین آسیب نمی رسد

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *